İskele Güvenliği ve İskele Kurulumu Eğitimi

İskele Güvenliği ve İskele Kurulumu Eğitimi

Bu eğitime kayıt olmak için “Eğitim Kayıt Formunu” doldurabilirsiniz.

İskele Güvenliği ve Güvenli İskele Kurulumu Eğitiminin Amacı :

İnşaat ve sanayi gibi iskele kullanımı gerektiren sektörlerde, gerek çalışan gerekse iş güvenliği denetleme görevinde olan tüm personele; iskele kurulumu, iskele sökümü ve iskeleler üzerinde güvenli çalışmayı öğretme amacıyla verilen eğitimdir. İskele güvenliği ve Güvenli iskele kurma sökme eğitimin ana hedefi, katılımcıları iskele elemanlarını tanıma, standart iskeleleri ayırt edebilme, iskele kontrol kriterlerini bilme konusunda eğitmek; onlara iş sağlığı ve güvenliğini göz önüne alarak iskele kurma ve sökme beceresi kazandırmaktır.

Güvenli İskele Kurulumu Eğitimin Kapsamı

Alanında görev yapan ve işi gereği iskele kurulumu yapacak veya iskelede çalışmayı denetleyecek personele yönelik özel bir eğitim programdır. İskele kurulması sırasında doğabilecek olan risklerin önlenmesi amacıyla bütün uygulamalar alanına özgü emniyet gereksinimlerine göre düzenlenmiştir. Teorik ve pratik eğitim iç içe verilir. Eğitimin bizzat çalışılacak iş yerinde verilmesi etkinliğini arttırmaktadır. Gerçekleştirilecek teorik ve pratik eğitim sonunda katılımcıların güvenli bir şekilde iskele kurmak ve sökmek, iskelelerde güvenli çalışmak, iskele ve kullanımından kaynaklanan tehlikeler ile ilgili teorik bilgileri kazanması, iskelelerin denetlenmesi, sahada ki örnek çalışmalarla bu bilgilerin pratiğe aktarılması konusunda bilgi ve deneyim kazanması sağlanmaktadır.

Sertifikalandırma

İş Güvenliği uzmanımız ve GWO eğitmeniz  veya Dağcılık federasyonu eğitimine sahip eğitmenlerimiz gözetiminde yapılan sınavda başarılı olan katılımcılar; “İskele Güvenliği ve Güvenli İskele Kurulumu Eğitimi” başarı sertifikası ile belgelendirilir.

Bu eğitime kayıt olmak için “Eğitim Kayıt Formunu” doldurabilirsiniz.

Post by sahi1991

Comments are closed.